Webshopunk hamarosan megnyitja kapuit!

Tippek relaxáló tea fürdőhöz

Tippek relaxáló tea fürdőhöz

Túléltük az ünnepeket! De azért most már tényleg szükség van egy kis lazításra! Ezért egy nagyon jó kis házi praktikát hoztam nektek a relaxáláshoz: a tea fürdőt!

2018.01.02 15:50 Házi Csajszi

Talán már ti is belefutottatok ebbe, az elsőre furcsa ötletbe; legalábbis instagramon rendszeresen lehet találni ilyen képeket. Bár már tinikorom óta alkalmazom ezt a kellemes illatú fürdőzési technikát, igazából csak tavaly tudtam meg, hogy ez egy nagyon divatos dolog. Nahát, megelőztem a koromat! :D

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Wisdom Nectar Tea (@wisdomnectartea) által megosztott bejegyzés

 

A teafürdős őrület, inkább csak egyfajta élvezeti cikk, ami hangulatosabbá teszi a lazítást (vagy az instagram fiókod), nem feltétlenül a konkrét hatása miatt kedvelik. Lehet kapni kifejezetten teafürdőhöz készített tasakokat, ezekkel van talán a legegyszerűbb dolgunk, de akár a konyhaszekrényből előhalászott tea is megfelelő lehet.

Összeszedtem a tippjeimet a házilag készített verziókhoz és a kedvenceimet is megosztom veletek, legyen szó filteres vagy szálas teáról, vagy akár gyógynövényekről.

 

Tea fürdő készítés:

  • Forrázzuk le a teát egy kisebb kancsóba, és hagyjuk állni pár percig. (A normál hőmérsékletű fürdővízben nem elég meleg az oldódáshoz, így nem sok értelme van simán beletenni.) Ha filteres teát használunk több filtert is használhatunk, valamint szálas teából is érdemesebb nagyobb mennyiséget felhasználni.
  • Öntsük bele a készülő fürdővízbe a teát.
  • A teafüvet vagy a filtert is beledobhatjuk a fürdővízbe, ha hangulatosnak találjuk.
  • Fürdősóval és illatgyertyákkal még kellemesebb atmoszférát kreálhatunk.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

✨Felí✨ (@felizsinlaz) által megosztott bejegyzés

 

 

Tippek teafürdőzéshez:

  • Használhatunk hagyományos filteres teákat, ezek közül érdemes a kellemes illatúakat választani.
  • Használhatunk gyógynövényeket is, ezek között nagyon sok van, ami nem csupán isteni illatot varázsol a fürdőzéshez, de pozitív élettani hatása is van.
  • Nagyon jól mutat, ha a növénydarabkákat is beleöntjük a vízbe, hogy úszkáljanak a felszínen.
  • Bár ez utóbbit nem mindenki kedveli (a lefolyó meg pláne nem). Ha nem akarunk maszatolni ezzel, a szálas teához is érdemes teafiltert beszerezni (drogériákban kapható különféle méretben), amit bekötözött szájjal a fürdővízbe pottyanthatunk.
  • Érdemes 20-25 percben limitálni a fürdés időtartamát.

 

A kedvenceim fürdőzéshez:

  • Kamilla: Elsősorban a finom illata miatt kedvelem a fürdővízben, de a kamillának közismerten nyugtató hatása van a szervezetre, így nagyon kellemes atmoszférát teremt a kamillás fürdő. Izzasztó, görcsoldó, fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatású, ezért a hideg hónapokban segít megőrizni (vagy visszaállítani) az egészségünket. Megfázás vagy felfázás esetén a fürdőhöz két marék kamillát is felhasználhatunk, de ha nincs semmi bajom, csupán egy kellemes fürdőre vágyom egy maréknyi szárított kamillavirágot szoktam egy nagyobb filterben leforrázni, majd beleönteni a fürdővízbe. (A filtert is be szoktam rakni a vízbe.)
  • Levendula: Kellemes illata miatt a levendula rendkívül népszerű, és relaxáló fürdőhöz is ideális. 3-4 evőkanálnyi levendulát szoktam egy nagyobb filterbe tölteni, és ezt öntöm fel egy kisebb kancsóban forró vízzel, majd a fürdővízhez öntöm. A levendula nyugtató hatású, és különösen a pihentető alvást segíti elő, ezért este, lefekvés előtt a leghatékonyabb.
  • Borsmenta: Kellemes, enyhén élénkítő fürdőt készíthetünk borsmenta segítségével. Fertőtlenítő és vírusölő hatása van, és csökkenti a nyálkahártya gyulladását, már a tea gőzének belélegzésével is. Megfázásos időszakban megelőzésre is kiváló.

 

***

Tetszett? Nézz szét a lenti ajánló sávban, hátha találsz olyat, ami még érdekel!

Kövess Facebookon, hogy ne maradj le a legújabb bejegyzésekről!

Webáruház készítés