Webshopunk hamarosan megnyitja kapuit!

Siker, kudarc, rögös út - 1. rész

Siker, kudarc, rögös út - 1. rész

Gyakran elfelejtjük, hogy a sikerhez vezető út nem egyenes. Megesik az is, hogy a munkánk indikátorának a sikert tekintjük, és ha nem jön egyből, hajlamosak vagyunk azt hinni, valamit rosszul csinálunk. Az életben semmi sem tökéletes, a célhoz vezető út legtöbbször igencsak rögös, és a sikereket sokkal inkább a kitartás eredményezni.
 
2017.04.20 15:40 Házi Csajszi

A következőkben sorra veszünk néhány történetet, amelyekben hibák, vakvágányok és kudarcok is feltűntek, mielőtt vagy miután elérkezett az a jól megérdemelt siker. Ezúttal három rövidke történetet hoztam nektek, de továbbiak várhatóak. Kövessétek a Facebook oldalam, vagy iratkozzatok fel az e-mail értesítőre, ha nem szeretnétek lemaradni róluk. ;)

 


 

Henry Ford története

Ma már neve szinte egybefonódik az autóipar, a futószalagos gyártósor és a modern tömeggyártás fogalmaival. Azonban már három bukott üzlet volt a háta mögött, amikor 53 éves korában megalapította a Ford Motor Company-t, amivel végül beírta magát az autógyártás történelmébe. A cég sikere bőven túlélte az alapítót, ugyanis a leszármazottai által irányított Ford Motor Company ma a világ egyik legnagyobb ipari vállalata.

 

Michael Jordan története

A világ talán egyik legsikeresebb és legismertebb kosárlabdázója Michael Jordan, akit minden idők egyik legnagyobb hatású sportolójának tartanak. Sikerei kétségbevonhatatlanok és eredményeivel az NBA történetének eddigi  legsikeresebb játékosa. Értitek, szóval nagyon "leg". :D

Saját maga azonban elgondolkodtató összegzéssel zárta pályafutását:

"Pályafutásom során több mint kilencezer dobást elhibáztam, vesztettem csaknem háromszáz mérkőzésen. Huszonhatszor vétettem el a rám bízott, győzelemhez szükséges utolsó dobást. Újra és újra hibáztam az életemben. Ezért tudtam mindig előrelépni."

 

Walt Disney története

Már a karrierje is érdekesen indult a később híressé vált mesegyárosnak, ugyanis még pályája elején  azzal az indokkal küldték el egy újságtól, hogy "hiányzik a képzelőereje és nincsenek eredeti ötletei".

Egyik legnagyobb dobása Disneyland megépítése volt. Azonban Walt Disney és stúdiója rendszeresen került nehéz anyagi helyzetbe és előfordult, hogy a bankok már nem is voltak hajlandóak hitelezni neki. A park megépítéséhez tekintélyes mennyiségű pénzre volt szüksége, és mielőtt sikerült megfinanszíroznia Disneyland megvalósítását 302 alkalommal utasították el. A különleges mesepark végül 1955-ben megnyitotta kapuit, és az első hat hónapban már egymillióan látogattak el a vidámparkba, a bevételek pedig folyamatosan nőttek.

 


Ha tetszett és szívesen olvasnál hasonló sztorikat, kövess minket valamely csatornánkon!

Webáruház készítés